V pátek 29. 5. se naše třída 2. C zúčastnila v evangelickém kostele ekologicko – vzdělávacího programu o ochraně ptáků. Program začal povídáním o jejich životě v našich zahradách, parcích i lesích. Děti se naučily jak jednotlivé ptáky rozpoznat, kde žijí, čím se živí.
Pak se žáci rozdělili do tří skupin a pod dozorem pedagogů si vyrobili ptačí budky, které si pak odnesli do školy. V nejbližších dnech si společně pověsí všechny budky na stromy v areálu ZŠ Slezská Orlová.
Poděkování patří všem organizátorům a šikovným dětem z 2. C, které si dopoledne skvěle užily.