Tradiční Běh osvobození se konal v úterý 5. 5. 2026 ve sportovním areálu města Orlová. Za krásného počasí a hojné účasti našich 12 štafet jsme směle mohli konkurovat ostatním orlovským školám i partnerským polským městům. Našich 48 běžců a 1 pedagog se postavili na start 400 m oválu, aby svými sportovními výkony vzdali holt osvoboditelům Orlové. Vítězství nejstarších dívek a 2. místo nejstarších chlapců doplnila ještě 3 třetí místa nejstarších dívek, středních a nejmladších chlapců.
Pěkná sportovní akce se povedla a všem našim reprezentantům děkujeme za předvedené výkony.